Po pierwsze, zaniechajmy przeglądania książek telefonicznych, gdyż one już od dawna nie spełniają najważniejszych zadań. Lepiej zrobimy, gdy podłączymy się do sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W internetowej przestrzeni napotkamy dziś specjalne portale wirtualne, jakie zajmują się wyłącznie numerami telefonów – poznają je, określają i zaznaczają, do kogo one mogą należeć. Wejdźmy więc na taką witrynę , a potem wpiszmy do jej rubryki numer telefonu, który ciągle do nas wydzwania. Prawdopodobnie szybko dostaniemy odpowiedź zawierającą dane odnośnie danego numeru. Warto wspomnieć, że tego typu strony są aktualizowane nie jedynie przez swoich twórców, bo także przez zwykłych ludzi. Oni oceniają numery, piszą, do jakiej osoby one mogą należeć i ustalają, czy będą one niegroźne. My sami również możemy pisać komentarze o nietypowych właścicielach numerów, aby w jakimś sensie uprościć życie innym ludziom. Z pewnością warto to robić właśnie w Internecie.

Jeżeli więc dalej nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, spróbujmy po prostu znaleźć go dzięki sieci. Mnóstwo witryn internetowych zaprezentuje nam konkretnie, kto jest posiadaczem danego numeru, więc musimy jedynie skorzystać z tych stron. Róbmy tak zawsze, jeśli zaczniemy się wahać, czy możemy bez obaw odebrać swój telefon. Lepiej w końcu zawsze dmuchać na zimne.

Kto dziś dzwonił

Choćby nawet nasza książka z numerami jest zapisana po brzegi, na pewno nie mamy numerów telefonu do wszyściutkich osobników, którzy przebywają w naszej dzielnicy. Czasem zastanawiamy się więc, kto dzwoni, jeśli na ekranie komórki pojawia się nieznana kombinacja liczb.

Zwykle w takich momentach po prostu nie odbieramy, ponieważ nie lubimy rozmawiać z nieznajomymi ludźmi. Niemniej jednak jeżeli nieznany nam numer spróbuje skontaktować się po raz kolejny, zechcemy dowiedzieć się, kto jest jego właścicielem. A jak to sprawdzimy?

Nie musimy na początku biec na policję, skoro w końcu nie zawsze obce telefony tworzone są przez oszustów. Czasem nieznany numer telefonu może należeć do członka naszej paczki przyjaciół, który jedynie wymienił aparat telefoniczny lub wybrał nowego operatora. A jeśli posiadamy dostęp do Internetu, samodzielnie ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy po prostu wpisać nieznany numer do sprawdzonej wyszukiwarki albo od razu zrobić użytek ze strony (przykładowo number lookup), jaka zajmuje się badaniem i opisywaniem rozmaitych numerów. To ona tylko pokaże nam, co to za numer oraz do jakiej osoby on może należeć. Wtedy samodzielnie ustalimy, czy chcielibyśmy odebrać tajemnicze połączenie.

Najczęściej jednak powinniśmy odbierać nawet takie niepokojące telefony. Jeśli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy nawet przez przypadek odrzucić telefon przyjaciela, jaki chce naszej pomocy.

do kogo należy numer telefonu komórkowego

Spoglądasz na własny telefon komórkowy i zauważasz, że telefonował do ciebie jakiś numer, jakiego zupełnie nie znasz. Myślisz, Co to za numer, a później pytasz o niego swoich znajomych. Oni również nie mają pojęcia, jaki to numer, więc decydujesz się na niego zatelefonować, aby sprawdzić, jaki to numer. A tam kto? Następny telemarketer, który stara się cię naciągnąć na zakup nieużytecznego towaru. Z pewnością kojarzysz taką okoliczność, tak więc kolejnym razem pragnąłbyś jej uniknąć, wiedząc, Co to za numer, bez przymusu telefonowania. Zrób tak, a ustrzeżesz się przed nieprzyjemnymi sytuacjami.

Wbrew powszechnym przekonaniom to naprawdę ważne, aby informować się, jaki to numer, zamiast pod niego telefonować. Jeśli bowiem numer telefonu byłby własnością jakichkolwiek naciągaczy, za pojedyncze zadzwonienie trzeba by było zapłacić ogromną kwotę gotówki. Warto więc samodzielnie zobaczyć, Co to za numer, wpisując go do wolnego okienka odpowiedniej wyszukiwarki internetowej. Jeśli właśnie tak zrobisz, dowiesz się, jaki to numer, skąd on dzwoni oraz czy może być bezpieczny. Wiedząc już, Co to za numer, z pewnością poczujesz się bezpieczniej.

Najczęściej lepiej nie odbierać podejrzanych telefonów, bo przecież w każdej sytuacji można zobaczyć, jaki to numer, a do tego zrobić to prędko, bezproblemowo i bezpłatnie. Każdy powinien więc poznać adres witryny wirtualnej, dzięki jakiej sprawdzi, Co to za numer i oceni jego rodzaj.