Sprawdzanie numeru telefonu

Nawet jeżeli nasza księga z numerami jest zapisana doszczętnie, z pewnością nie posiadamy numerów do wszyściutkich ludzi, którzy przebywają w naszej okolicy. Czasem namyślamy się zatem, kto dzwoni, jeśli na ekranie komórki widnieje obca kombinacja cyfr.

Zwykle w tego typu chwilach najzwyczajniej odrzucamy telefon, bo nie lubimy kontaktować się z nieznajomymi osobami. Niemniej jednak jeżeli obcy nam numer zadzwoni po raz kolejny, zapragniemy sprawdzić, kto może być jego posiadaczem. Jak więc to odkryjemy?

Nie powinniśmy na początku lecieć na komisariat, skoro w końcu nie zawsze dziwne połączenia tworzone są przez kryminalistów. Często nieznajomy numer telefonu może należeć do człowieka z naszej paczki znajomych, jaki jedynie wymienił aparat telefoniczny albo wybrał innego operatora.

A jeżeli posiadamy dojście do sieci, sami ustalimy bez problemów, kto dzwonił. Powinniśmy w tym celu wpisać kombinację cyfr do sprawdzonej strony szukającej albo od początku zrobić użytek z witryny, jaka interesuje się badaniem oraz sprawdzaniem różnych numerów. To ona właśnie powie nam, co to za numer oraz do jakiej osoby on może należeć. Wtedy sami zdecydujemy, czy chcemy odebrać dziwny telefon.

Zwykle jednak możemy odbierać nawet tego typu niepokojące połączenia. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy nawet przez przypadek zablokować telefon kolegi, jaki potrzebuje naszej pomocy.

numer komórki kto dzwoni

Od razu zrezygnujmy z przepatrywania książek z numerami, gdyż one już od dawna nie spełniają swoich funkcji. Lepiej zrobimy, gdy skorzystamy z sieci i z jej pomocą odkryjemy, do kogo należy ten numer. W wirtualnej [przestrzeni znajdziemy dziś odrębne strony internetowe, które interesują się jedynie numerami – odkrywają je, oznaczają i zaznaczają, do jakiej osoby one należą. Wejdźmy więc na taką witrynę , a następnie wklepmy do odpowiedniej komórki numer, jaki nieustannie do nas telefonuje. Prawdopodobnie szybko otrzymamy wiadomość zwrotną zawierającą informacje na temat konkretnego numeru. Warto zauważyć, że tego typu strony są uzupełniane nie tylko przez ich twórców, bo także przez zwykłych internautów. To oni oceniają numery telefonów, piszą, do jakiej osoby one należą i ustalają, czy są one bezpieczne. My sami także możemy publikować komentarze o nietypowych numerach, aby w pewnym sensie pomóc innym ludziom. Z pewnością warto tak działać właśnie w sieci.

Jeśli więc wciąż nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy zwyczajnie znaleźć go dzięki sieci. Mnóstwo witryn internetowych zaprezentuje nam konkretnie, kto może być posiadaczem danego numeru, dlatego powinniśmy tylko skorzystać z tych stron. Róbmy tak za każdym razem, gdy zaczniemy się zastanawiać, czy możemy bez obaw odbierać swój telefon. Lepiej w końcu zawsze dmuchać na zimne.

identyfikacja numeru telefonu

Telefony komórkowe zaistniały na rynku już wiele miesięcy temu, a mimo tego wciąż są najpopularniejszymi sprzętami. Wszyscy dzwonią z nich niemalże bezustannie, aby porozumieć się ze znajomymi, wysłać do nich sms-a albo usłyszeć czyiś głos. Niestety, nawet popularne telefony są nierzadko pewnym niebezpieczeństwem, bo z nich dzwonią także bandyci oraz naciągacze. To oni dzwonią z obcych numerów, które jednak da się dość prędko rozpoznać.

Oczywiście najprościej byłoby zatelefonować pod wybrany numer, jednakże często taki czyn nie będzie zbyt pożyteczny. Jeśli on się nie sprawdza, bo dzwoniący nie odbiera, należy w inny sposób sprawdzić, do kogo należy ten numer. Czasami trzeba więc wpisać numer do wyszukiwarki internetowej i wejść później na różnorodne strony, aby poznać rozmówcę. Są nawet specjalistyczne witryny internetowe, które mieszczą u siebie niemalże wszystkie dziwne numery, piszą o nich oraz wystawiają im noty. Każdy może z nich zrobić użytek, a także własnoręcznie napisać opinię o wybranym numerze. A jeżeli jednak specjalna strona nie pomoże danej osobie, a tę osobę wciąż będą nękać głuche sygnały, zawsze może ona udać się na policję. W skrajnych sytuacjach z pewnością warto tak zrobić, aby zobaczyć się, co to za numer dzwonił oraz poznać tożsamość obcego rozmówcy. Nękające telefony nie są przecież niczym przyjemnym, dlatego trzeba z nimi zawalczyć.

W dzisiejszych latach niemalże wszystko da się już spokojnie rozwiązać. Choćby pozornie obce numery można szybko odkryć, aby ocenić, czy są one na sto procent bezpieczne. W tym celu należy wejść na specjalną witrynę (np. reverse phone number), zatelefonować pod konkretny numer albo skontaktować się z policją.