Gdy nasz telefon dzwoni, po prostu go odbieramy. Niestety, często nie mamy pojęcia, czy powinniśmy to spokojnie uczynić, bo nieznany jest nam numer, jaki pokazuje się na ekranie. Zwykle chcemy odkryć posiadacza nieznanego numeru, dlatego odbieramy komórkę, a wtedy rozmowa często zostaje przerwana. Da się mimo tego w inny sposób odkryć dzwoniącego rozmówcę. A jak to zrobić?

Po pierwsze, zaniechajmy przepatrywania ksiąg telefonicznych, bo one już od lat nie wypełniają najważniejszych zadań. Dobrze postąpimy, gdy skorzystamy z sieci i z nią odkryjemy, do kogo należy ten numer. W wirtualnej przestrzeni znajdziemy dziś specjalne strony wirtualne, jakie interesują się wyłącznie numerami – poznają je, określają i piszą, do kogo one należą. Zajrzyjmy koniecznie na tego typu stronę i potem wklepmy do odpowiedniej rubryki numer, który nieustannie do nas telefonuje. Bardzo możliwe, że błyskawicznie otrzymamy wiadomość zwrotną mieszczącą dane odnośnie konkretnego numeru. Warto wspomnieć, że tego typu strony są aktualizowane nie tylko przez ich twórców, bo również przez zwykłych ludzi. Oni oceniają numery telefonów, piszą, do jakiej osoby one należą i zaznaczają, czy są one niegroźne. My sami także możemy pisać komentarze o nietypowych właścicielach numerów, aby w jakimś sensie uprościć życie innym osobom. Na pewno warto tak działać właśnie w sieci.

Jeśli więc dalej nie mamy pojęcia, co to za numer dzwonił, spróbujmy po prostu odnaleźć go przez internet. Wiele portali internetowych zaprezentuje nam dokładnie, kto może być posiadaczem takiego numeru, dlatego powinniśmy tylko wziąć informacje z tych witryn. Czyńmy tak za każdym razem, gdy zaczniemy się zastanawiać, czy powinniśmy bez obaw odbierać swój telefon. Dobrze bowiem zawsze dmuchać na zimne.

Metody na poznanie czyj to numer

Telefony komórkowe zaistniały na świecie już mnóstwo miesięcy temu, a mimo tego wciąż są bardzo popularnymi urządzeniami. Wszyscy dzwonią z nich praktycznie bezustannie, by skontaktować się ze znajomymi, przesłać im sms-a albo usłyszeć znajomy głos. Jednakże nawet te niezwykłe komórki są nierzadko jakimś niebezpieczeństwem, ponieważ z nich korzystają także bandyci i naciągacze. Oni telefonują z nieznanych nikomu numerów, jakie jednak można dość prędko odkryć co to za numer.

Bez wątpienia najłatwiej byłoby zatelefonować pod nieznany numer, jednakże często taki czyn nie będzie zbyt pożyteczny. Jeśli on się nie sprawdza, ponieważ dana osoba nie odbiera, należy w inny sposób sprawdzić, do kogo należy ten numer. Czasami wystarczy tylko wpisać numer telefonu do wyszukiwarki internetowej i wejść potem na różne portale, aby odkryć dzwoniącego. Istnieją nawet specjalne strony internetowe, które skupiają w sobie niemalże wszystkie podejrzane numery, piszą o nich i stawiają im oceny. Każdy powinien z nich skorzystać, a także samodzielnie stworzyć recenzję o niebezpiecznym numerze. A jeżeli nawet taka witryna nie posłuży jakiejś osobie, a tę osobę dalej będą nękać głuche telefony, zawsze może ona udać się na policję. W skrajnych sytuacjach na pewno powinno się tak zrobić, aby dowiedzieć się, co to za numer dzwonił i poznać dane osobowe obcego dzwoniącego. Głuche telefony nigdy nie mogą być przecież czymś przyjemnym, dlatego trzeba z nimi zawalczyć.

W dzisiejszych czasach niemalże wszystko można już bez problemu załatwić. Nawet teoretycznie nieznane numery telefonów można błyskawicznie rozpoznać, aby osądzić, czy będą one na sto procent niegroźne. W tym celu należy wejść na odpowiednią witrynę internetową, zatelefonować pod konkretny numer albo skontaktować się z policją.